سامانه بوم ایران زمین

در دوره ای که ارائه خدمات به مشتریان نهایی در بازارهای مالی و خدمات کسب و کارهای نوپا،  به شدت نیازمند سهولت و سرعت ارتباط و استفاده از سرویس های بانکی است، زیر ساخت بانکداری باز بانک ایران زمین ( بوم ایران زمین ) به این منظور توسط مرکز نوآوری ایران زمین آماده گردیده است.

بوم ایران زمین با ارائه بیش از ۳۰۰ سرویس بانکی به صورت API های استاندارد به شرکت ها و کسب و کارهای مالی یا  سرمایه ای خدمات ارائه می نماید. علاوه بر آن بوم ایران زمین،  برای ارتقاء امنیت و تسهیل در فرآیندها و پیاده سازی و ایجاد ارزش افزوده، بسیاری از خدمات بانکی را در قالب ویجت آماده و ارائه می نماید.

استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و امکان پیاده سازی سرویس ها با اکثر زبان های برنامه نویسی( وجود کد های آماده ) یکی دیگر از مزایای بوم ایران زمین میباشد.

سامانه بوم ایران زمین به عنوان بستری در بانکداری باز با شناسایی نیاز کسب و کارها که اکثرا نوپا و استارتاپی هستند، ضمن ارائه خدمات اختصاصی آن کسب و کار باعث رشد بیشتر و سریعتر محصول و خدمات آنها میشود تا در نهایت در بازار رشد بیشتر و سریعتری داشته باشند و در زمان کوتاه تری به درآمد برسند.

برای مشاهده و پیاده سازی اولیه امکانات این بوم بدون نیاز به مقدمات قانونی، محیط سند باکس نیز آماده گردیده است تا استارتاپ ها و کسب و کارها همزمان با طی کردن مقدمات دسترسی به سرویس های بانکی؛ بتوانند توسعه محصول را انجام دهند.

برخی از پرکاربرد ترین ویجت ها و سرویس های موجود در بوم ایران زمین شامل موارد زیر است :

 1. انتقال وجه از کارت به سپرده
 2. دریافت صورت حساب کارت
 3. دریافت حساب همراه موجودی
 4. تبدیل شماره کارت به شماره شبا
 5. استعلام سپرده
 6. دریافت مانده حساب
 1. دریافت مانده کارت
 2. دریافت اطلاعات دارنده کارت
 3. مسدودی کارت
 4. انتقال وجه سپرده به سپرده
 5. انتقال وجه پایا – تکی
 6. برداشت از حساب مستقیم (Direct Debit) 


ورود به سامانه بوم ایران زمین