تفاهم‌نامه همکاری مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران


با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات، امکان دسترسی به زیرساخت باز بانکی برای اعضای نوآفرین فراهم شد.

روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹ مرکز نوآوری ایران زمین میزبان مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فناوری اطلاعات ایران بود. این مراسم رسمی صرفنظر از حضور رئیس و معاونین سازمان فناوری اطلاعات و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بانک ایران زمین، به دلیل موارد مورد توافق نیز مورد توجه قرار گرفت.

مرکز نوآوری ایران زمین با همکاری شرکت آرین تل و سازمان فناوری اطلاعات ایران و با هدف حمایت از کسب‌وکارهای‌ نوپا و شرکت‌های دانش بنیان که عضو سامانه نوآفرین هستند ، بسته خدماتی نیز عرضه کرده‌اند؛ این بسته خدمات بانکی/ارتباطی شامل سیم‌کارت، اینترنت پرسرعت، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و دسترسی به زیرساخت باز API بانکی برای اعضای سامانه ملی ایران نوآفرین است.

خدمات ارائه شده در بسته حمایتی مرکز نوآوری ایران زمین برای نخستین مرتبه در زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای کشور عرضه می‌شود. این مرکز با تکیه بر تعامل نزدیک با شرکت آرین تل، دسترسی به خدمات ارتباطی برای اعضای سامانه ملی نوآفرین را در سطح کشور فراهم کرده. از این پس ۵،۰۰۰ عضو این سامانه می‌توانند از بسته رایگان ارتباطی مرکز نوآوری ایران زمین استفاده کنند.

علاوه بر این خدمات API بانکی موسوم به بوم‌ ایران زمین نیز از مسیر مرکز نوآوری در دسترس کسب‌وکارهای نوپا قرار خواهد گرفت. این مرکز موفق شده نقش تسهیلگر برای دسترسی گروه‌های خلاق و نوآور به زیرساخت‌های خدمات بانکی را ایفا کند. امضای این تفاهم‌نامه گام بزرگی برای دسترسی عملی گروه‌های نوآور به زیساخت‌های بانکی است که بامدیریت مرکز نوآوری ایران زمین و از طریق سامانه ملی ایران نوآفرین در اختیار اعضای این سامانه قرار می‌گیرد.

در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران که در روز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه در محل مرکز نوآوری برگزار شد، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، روشنی مشاور رئیس سازمان در طرح سامانه ملی ایران نوآفرین، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین،  فرهاد اینالویی معاون فناوری بانک ایران زمین، و وحید محمودیان مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین سخنرانی کردند. علاوه بر این شرکت کنندگان در مراسم از محل مرکز نوآوری و گروه‌های مستقر در آن بازدید کرده و با اعضای این گرروه‌ها تبادل نظر کردند.

اخباررویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *